| Atbilžu arhīvs | № 30409, Fizika, 12 klase Луч Солнца падают к земной поверхности под углом в 60 градусов. Под каким углом к горизонту надо поставить плоское зеркало, чтобы лучи отразившись от него, пошли горизонтально? | | |
| |
organizacija | ir jābūt 60 grādiem, jo veidojas taisnleņķa trijstrūris, un ja taisnleņķa trijstūrī viens no leņķiem ir 60 grādi, tad otrs arī. | |
| | № 30410, Fizika, 12 klase Как называются лучи, входящие в невидивую часть спектра? Каковы их свойства? Как они были обнаружены? | | |
| |
nade4ka | ультрафиолетовые лучи - невидимое коротковолновое излучение, занимающее спектральную область между видимым и рентгеновским излучением. В состав солнечных лучей входят ультрафиолетовые лучи, вызывающие образование загара или (при их передозировке) солнечного ожога. Содержащиеся в земной атмосфере пыль и газы поглощают большую часть идущих от солнца ультрафиолетовых лучей (см. Озон). Если бы этого не происходило, то идущее от солнца сильное ультрафиолетовое излучение привело бы к гибели многих живых организмов. | |
| № 30413, Fizika, 12 klase Lab.darbs "Aprekinat vada skersgriezuma laukumu" S=(Pi*d2)/4 Pi=3.14, d2=(d kvadrata) 1) d=1*10(-3)...-3 ka pakape...tad formula izskatas tada (1*10(-3)*3.14)/4 man iznaca kadas mulkibas =( | | |
| |
arieta | failaa | |
| № 30421, Fizika, 12 klase aprekinat skersgriezuma laukumu S=(Pi·d²)÷4 Pi=3.14 d=1·10-³(- tresa)³ | | |
| |
organizacija | =(3,14*(1*10^3)^2)/4=785000
| |
| № 30425, Fizika, 10 klase 7. Trīs vadītāji, kuru pretestība ir 5, 6 un 9 ohm saslēgti virknē. Aprēķini kopējo pretestību, pieslēgto spriegumu un sprieguma kritumu pirmajā un otrajā vadītājā, ja trešajā vadītājā sprieguma kritums ir 90V. 8. Trīs rezistori saslēgti paralēli. R1=2ohm, R2=8ohm, I3=1A. Aprēķināt pievienoto spriegumu, slēguma kopējo pretestību un strāvas stiprumu I1, I2, ja kopējais strāvas stiprums 5A. | | |
| |
snow | Ta gadiena nav 9. klases viela? 1) Rk = R1+R2+R3 = 5+6+9=20 Omi Ik = I1=I2=I3 I3 = U3/R3 = 90/9=10A U2 = I2 * R2=10 * 6 = 60V U3 = I3 * R3 = 10 * 5 = 50V Uk = U1+U2+U3=60+50+90=200V 2) Uk=U1=U2=U3 I1,2 = Ik-I3=5-1=4A 1/R1,2 = 1/R1+1/R2=1/2 + 1/8 = 5/8 1/oms R1,2 = 8/5 = 1,6 omi U2,3 = I2,3 * R2,3 = 4 * 1,6 =6,4V Rk = Uk/Ik = 6,4 / 5 = 1,28 Omi I1 = U1/R1 = 6,4 / 2 = 3,2A I2 = U2/R2 = 6,4 / 8 = 0,8 A
Jazin, ka virknes sleguma Ik=I1=I2=I3=... Paralelaja sleguma Uk=U1=U2=U3=... | | |
| |
Justale | 7. I=U:R=> 90:9=10A- aprēķina ķēdes strāvas stiprumu. U=I·R=> 6·10=60V- aprēķina sprieguma kritumu 1. vadītājā U=6·10=60V- aprēķina sprieguma kritumu 2. vadītājā R=R1+R2+R3=> 5+6+9=20(omi)- aprēķina kopējo pretastību U=I·R=> 20·10=200V- pieslēgtais spriegums | |
| | № 30456, Fizika, 12 klase Расстояние предмета от вогнутого сферического зеркала 0,4 м, расстояние изображения от зеркала 1,6 м. Определите радиус кривизны зеркала. | | |
| |
richnlv | nu naakamreiz plzz saraxti uzd nosaciijumus arii pa lv jo krieviski man gruuti lasiit....
bet 1/F=1/d+1/f un r=2F tagat jau tev vajadzeetu zinaat kaa reekinaat bet oke 1/F=1/0,4+1/1,6 F=0,32m R=0,64m | |
| № 30472, Fizika, 9 klase 1) Kabatas lukturīša paredzēta 3,5 V spriegumam un 0,28 A strāvai. Cik ir iela kvēldiega elektriskā pretestība? 2) Kad vadīdāja galiem pielikts 60V spriegums, tajā plūst 120 mA strāva. Aprēķināt vadītāja elektrisko pretestību. Vai vadītāja pretestība mainās, ja spriegumu palielina? | | |
| |
kazook | 1) U=IR U=3.5 V I=0.28 A R=U/I=3.5/0.28=12.5 Ώ 2) I=120 mA=0.12 A U=60 V U=IR R=U/I=60/0.12=500 Ώ | | |
| |
snow | 1) R = U/I = 3,5 /0,28 = 12,5 Omi 2) 120 mA = 0,12 A R = U/I = 60/0,12 = 500 Omi Pretestiba nemainas. Mainas tikai stravas stiprums (palielinas) | | |
| |
richnlv | 1) r=u/i => 3,5/0,28=12,5omi 2)taa pati formula 60/0,12=500 omi pretestiiba nemainaas ( ja nu vieniigi dēl uzsilšanas) reaali ir taa ka ka palielinas spriegums samazinaasies stiprums. vismaz 9. klasee | | |
| |
LindūC* | 1) Kabatas lukturīša paredzēta 3,5 V spriegumam un 0,28 A strāvai. Cik ir iela kvēldiega elektriskā pretestība?
R= U/I U= 3,5 V I = 0,28 A
R= 12,5 omi
Turpinājums failā -> ceru, ka būs oky! jo īsti neatcerējos kā pārveidot mA uz A! | | |
| |
uglyduckling | 1) Pēc Oma likuma U = I · R R = U÷I = 3,5 ÷ 0,28 = 12,5 omi 2) R = U ÷ I = 60 ÷ 0, 12 = 500 omi strāvas stiprums no miliampēriem pārvērsts ampēros pretestība nemainās, ja palielinās spriegumu, proporcionāli palielināsies strāvas stiprums :) | |
| № 30473, Fizika, 12 klase Под каким углом виден спектр второго порядка при освещении дифракционной решетки светомс длиной волны 656 нм? Период дифракционной решетки равен 5*10 (в -3 степени) мм. | | |
| |
richnlv | plzz 1. kludas var rasties jo es pa ru maz saprotu... plzz raxtiet arii lv :( 5*10^-3mm=5*10^-6m vilna garums =656nm=656*10^-9m es nesapratu ko tev vajag uzzinaat bet nu ja es pareizi sapratu tad tev vajag uzzinaat nobiides lenki otrajam maksimumam ja? d*sinfi=k*lambda (es domaaju ka tev maximumus vajag ja vajag minimumus tad jaalieto d*sin fi=(2*k-1)*lambda/2) sin fi=k*lambda/d (k maksimums nummurs 1,2,3.... lambda vilna garums d difrakc rezga solis) sin fi=2*656*10^-9/5*10^-6=0,2624 fi=15,22 gradi ~
| |
| № 30504, Fizika, 9 klase Atrisināt uzd:
Tramvaja dzinēji 100 m garā ceļā padara 200 J lielu darbu. Cik lielu berzes spēku pārvar tramvajs? | | |
| |
richnlv | taatad pienemot ka tramvajs kustas vienmeeriigi vinam nevajag speeku lai ripotu uz prieksu bet tikai liidzsvarotu fb radiito iztruukumu
taatad f=A/s fb=2 N | | |
| |
kazook | l=100 m A=200 J A=l*F Fb=A/l=200/100=2 N | | |
| |
uglyduckling | A = F x s F = A ÷ s = 200 ÷ 100 = 2 (N) I hope so :) | |
| | № 30505, Fizika, 9 klase Sportists uzvelk šaujamo loku par 60 cm, pieliekot 250 N lielu spēku. Cik lielu jaudu attīsta loks šāviena brīdī, ja to izšauj 0,05 sekundēs? | | |
| |
richnlv | p=f*s/t
taatad p=3000=3 kw
jaaceraas ka f jabuut nutonos s jaabuut metros taatad 60 cm=0.6 m | | |
| |
kazook | l=60cm=0.6 m F=250 N t=0.05s E=A=F*l=250*0.6=150 J N=A/t=150/0.05=3000 W | | |
| |
uglyduckling | Ja nemaldos, jauda jauda + spēks x ceļš ÷laiks Sorry, apzīmējumus neatceros ;) Too long ago ;)
Jauda= 250 N x 0,6 m ÷ 0,05 s = 3000 W = 3 kW (mērvienības tur iekšā rakstīt nedrīkst :) Ceru, ka pareizi | |
|
|