| Atbilžu arhīvs | № 31746, Fizika, 8 klase При охлаждении медного паяльника до 20 градусов выделилось 30.4 КДж теплоты. До какой температуры был нагрет паяльник, если его масса 200 г.
На сколько измениться температура воды в стакане, если ей сообщить 10 Дж теплоты? объем стакана 200 см³!!! | | |
| |
snow | m = 200g = 0,2 kg Q = 30,4 kJ = 30400 J q(medi) = 400 J /kg · C Q = cmt 30400 = 400 · t · 0,2 t = 30400 ÷ 400 ÷ 0,2 = 380 gradusov C 380 + 20 = 400 grasudov C
Q = 10 J V = 200 cm³ = 0,2 l q = 1000 g/l c = 4200 J/kg · C m = V · q = 0,2 · 1000 = 200g = 0,2 kg Q = cmt 10 = 4200 · 0,2 · t t = 10 ÷ 4200 ÷ 0,2 ~0,012 gradusov Celsija | |
| | № 31794, Fizika, 10 klase 1.No 10m augsta tilta vertikāli lejup krīt akmens,kura masa100g. Pēc cik ilga laika Ek un Ep kļūst vienādas?Cik lielā augstumā kinētiskā un potenciālā enerģija ir vienādas?Cik liels akmens ātrums brīdī,kad tas sasniedz ūdens virsmu? | | |
| |
Green_brain2 | Pēc enerģijas nezūdamības likuma Ep augšējā punktā = Ek apakšējā punktā. Ep=mgh Ep=0,1x10x 10=10 J Ek =mv²÷2 Saskaroties ar ūdeni Ek= 10J v=√2Ek÷m= 10√2( m÷s )-akmens ātrums sasniedzot ūdens virsmu Ek=Ep =5 J Ep=5 , h=Ep÷mg= 5÷0,1x10=5 m augstums, kurā Ek=Ep v=2Ek÷m =√100=10 m÷s v=gt t=v÷g= 10÷10=1 s -laiks pēc kura abas E ir vienādas | |
| № 31801, Fizika, 8 klase ··Выразите давление (в Па), измеряемое разностью уровней, равной 60см у ртутного манометра.·· - Я непрошу решить это задание, я прошу хорть как то объяснить как это делается, или хотя бы просто формулу.( вот так всегда - что то пропустишь и в школе ни кто никто никогда не объяснит. :/) | | |
| |
snow | 1 Pa = 133,322 mmHG
60cm = 600mm 600/133,332 = 4,5 Pa | |
| № 31837, Fizika, 9 klase Ļoti vajadzīgas atbildes uz pirmiem četriem jautājumiem.
PALDIES. | | |
| |
Zanda | 1.Spriegums, jeb, precīzāk, elektriskais spriegums ir potenciālu starpība starp diviem elektriskās vai elektroniskās shēmas punktiem. Ja viens no potenciāliem ir nulle, respektīvi, punkts ir sazemēts, tad sprieguma vērtība ir vienāda ar otrā potenciāla vērtību. Tādēļ dažkārt terminus "spriegums" un "potenciāls" lieto kā sinonīmus, tomēr tas jādara uzmanīgi 2.mēra voltos 3.lieto voltmetru 4.paralēli | | |
| |
Dwinite | 1) Elektriskais spriegums ir elektriskā potenciāla starpība starp diviem elektriskā lauka punktiem. 2) Voltos (V) 3) Ar Voltmetru! 4) ... (nezinu) | | |
| |
snow | 1. Par elektrisko spriegumu sauc elektriska lauka speju veikt darbu, parvietojot ladinus. 2. To mera voltos (V) 3. Voltmetru 4. Pie paraleli, + pie +; - Pie-, vieta, kur grib izmerit | |
| № 31904, Fizika, 11 klase Grāmata: Fizika 11.kl. (Šilters E. u.c.) Uzdevuma numurs: 5.4 luudzu ludzu paliidziet..esiet tik labi un izpildiet man ar sarkano sviitru apvilkto uzdevumu...tas ir viss treshais..paldies..!! | | |
| |
Edmasta_Wubuda | R1=0,5 R2=7 R3=15 R4=5 I1=10A I2=10A I3=5A I4=15A I=15A U1=5V U2=70V U3=75V U4=75V U=75V | |
| | № 31967, Fizika, 9 klase Atbildiet lūdzu uz dotajiem trīs jautājumiem. (: | | |
| |
snow | 1. Elektriska pretestiba ir fizikals lielums, kas raksturo vaditaja ietekmi uz elektrisko ladinu plusmu elektriskaja kede. To mera omos. 2. I = U/R Stravas stiprums ir tiesi proporcionals spriegumam uz posma galiem un apgriezti proporcionals posma pretestibai. 3. Ir jaizmera Spriegums un Stiprums | | |
| |
Zanda | 1.Spriegums, jeb, precīzāk, elektriskais spriegums ir potenciālu starpība starp diviem elektriskās vai elektroniskās shēmas punktiem. Ja viens no potenciāliem ir nulle, respektīvi, punkts ir sazemēts, tad sprieguma vērtība ir vienāda ar otrā potenciāla vērtību. Tādēļ dažkārt terminus "spriegums" un "potenciāls" lieto kā sinonīmus, tomēr tas jādara uzmanīgi.MĒRA OMOS 2.I=U/R I-STRAVAS STIPRUMS MĒRA AMPĒROS U-SPRIEGUMS MERA VOLTOS R-spriegums(mera omos) 3. mainot spriegumu virkne sasleegtajaa ampermetra varam nolasit stravas sistemu, bet paraleli ieslegtaja voltmetra varam nolasit spriegumu, | | |
| |
lazdoons | 1 Elektriskā pretestība ir lielums, kas raksturo vadītāja pretestību elektriskās strāvas plūšanai un nosaka sprieguma kritumu uz tā. Vadītāja elektriskā pretestība ir atkarīga no tā izmēriem un katrai vielai piemītošās īpatnējās pretestības. mēra Omos 2. I=U/R ~> strāvas stiprums ir spriegums dalīt uz pretestību 3Spriegums ~> U=A/q un strāvas stiprums ~> I=q/t | | |
| |
Buka | Lūdzu! | |
| № 31981, Fizika, 9 klase Tsutiet ludzu portfolio par..... Magnetiem, Magnetisko lauku, Stravas magnetisko darbibu, Elektromagnetiska indukcija..... ludzu vajag ljoti ritam.... | | |
| |
ievinja188 | Fizikā magnētisko lauku definē kā elektronu lādiņu kustību, kas iedarbojas ar spēku uz citiem kustīgiem lādiņiem.
Magnētisko lauku raksturo magnētiskā indukcija . Magnētiskā lauka ietekmē uz ikvienu lādiņu darbojas spēks - Lorenca spēks.
Turpin'ajums te -> http://lv.wikipedia.org/wiki/Magn%C4%93tiskais_lauks ceru ka noderes.. ;) | |
| № 31985, Fizika, 8 klase No E līmeņa - Cik ilgā laikā no Djuāra trauka iztvaikos 4 sašķidrināta gaida, ja tas caur trauka sienām 1s saņem 0,5J lielu siltuma daudzumu? Šķidrā gaisa temperatūra ir -194C un īpatnējais iztvaikošanas siltums ir 197kJ/kg. Ro šķidram gaisam ir 960 kg/m³ | | |
| |
snow | Labi 4l = 4dm³=0,004m³ m=V*ro = 0,004 * 3,84kg
Q = L*m = 3,84*197 = 756,48 J
756,48 / 0,5 = 1512,96 sekundes | |
| № 32029, Fizika, 9 klase LOTI STEIDZAMI!
Lūdzu atrisiniet šos divus uzdevumus!
P.S. Uzdevumi ir failā! | | |
| |
snow | 1/Rk = 1/R1+1/R2 = 1/40 + 1/60 =5/120 = 1/24 1/ Oms Rk - 24 Omi U = IR = 24*10 = 240 V Uk=U1=U2=U3 I1 = U1/R1 = 240/40 = 6A I2 = U2/R2 = 240/60 = 4A
Uk = U2=U1=6 V R1 = U1/I1 = 6/0,4 = 15 Omi 1/Rk = 1/R1 + 1/R2 = 1/15 + 1/3 =12/30 1/Oms Rk = 2,5 Omi I = U/R = 6/2,5 =2,4 A
| | |
| |
Edmasta_Wubuda | 1)a1=6A a2=4A 2)A=2,4A | | |
| |
Zanda | 1o. tev sakuma jaaprekina R kopejais, tas ir 1/R=1/R1+1/R2, KAD ATRISINASI R, TADpec oma likuma I=U/R, VARI IZTEIKT U=I*R, KAd zinasi U tas ari bus spriegums ko rada voltmetrs, I1=U/R1, TAS BUS stravas stiprums ko rada ampermetrs 1, I2=U/R2, TAS bus stravas stiprums, ko rada ampermetrs nr2 6. apreķini I2=U/R2, BET I=I1+I2
| |
| | № 32060, Fizika, 9 klase No E līmeņa - Cik ilgā laikā no Djuāra trauka iztvaikos 4 sašķidrināta gaida, ja tas caur trauka sienām 1s saņem 0,5J lielu siltuma daudzumu? Šķidrā gaisa temperatūra ir -194C un īpatnējais iztvaikošanas siltums ir 197kJ/kg. Ro šķidram gaisam ir 960 kg/m³ | | |
| |
snow | 4litri = 0,004m³ m = V · ro = 0,004 · 960 = 3,84 kg L = 197 kJ = 197000J Q = Lm = 197000 · 3,84 = 756480J
1s - 0,5 xs - 756480
x = (1 · 756480) ÷ 0,5 = 1512960 sekundes | | |
| |
uglyduckling | pārrēķinām 4 litrus(cerams, jo uzdevumā jau nav norādīts :) :) :) ) kilogramos 4 x 0.96=3,84 kg lai tik daudz iztvvaikotu (ja pieņem, ka tas notiek tieši pie -194 C) vajag 3,84 x 197=756,48 kJ Dalām nepieciešamo siltuma daudzumu ar 0,5 J un iegūsim laiku sekundēs 756489:0,5=1512978 sek. = dalot ar3600 sanāk ap 420 stundas :) Cerams, ka tā, vai vismaz būs Tev iedvesma .... Ja nu tur vēl ir jādabū līdz kādai citai temperatūrai , tad uz to arī būtu jārēķina kāds siltuma daudzums. man google saka - gaiss šķidrinoties pie - 196C bet dažādas gāzes tajā - dažādi .... | |
|
|